FAQ

Skąd jesteśmy i gdzie pracujemy ?

Jesteśmy wyjątkowo mobilną ekipą i można nas często spotkać pomiędzy Krakowem a Katowicami. Pracujemy przede wszystkim na terenie południowej Polski, ale filmy tworzymy na terenie całego kraju i nie tylko. Film nie jest tylko naszym hobby, jest to nasze główne źródło utrzymania i pochłania nas doszczętnie. Nie jesteśmy weekendowymi kamerzystami, a operatorami, którzy mają styczność z materiałem filmowym codziennie.

Jaki wpływ na produkcję ma Para młoda ?

Jednym słowem – olbrzymi! Zawsze spotykamy się w celu omówienia nie tylko szczegółów dnia i szczegółów technicznych, ale również opowiadamy o naszym warsztacie i wysłuchujemy tego co szczególnie Parze przypada w naszych filmach do gustu. Chcemy, żeby film był dokładnie taki o jakim Para marzy, a jak wszyscy wiemy – powtórki z dnia ślubu nie będzie!

Jak wygląda opłacenie licencji na muzykę, animacje ?

Nasza firma posiada podpisaną umowę z ZAiKS, więc całość kosztów ponosimy my. Para Młoda również nie musi się stresować, czy na oddanym produkcie ciążą dodatkowe zobowiązania. Wszystkie licencje są opłacone, a większość projektów (również animacji) jest wykonywanych przez nas osobiście.

Skąd czerpiemy pomysły ?

To pozornie łatwe pytanie zawsze skłania do refleksji. Oczywistym jest, że staramy się podążać za obecnymi trendami w sztuce filmowej, natomiast istnieje cienka granica między podążaniem za trendem tworząc coś unikalnego i niezwykłego, a jedynie odtwarzaniem ujęć, czy pomysłów znalezionych u najlepszych ekip filmowych. Staramy się zawsze stworzyć film, który nie będzie podobny do żadnego innego. Czy nam się to udaje – oceńcie sami.

Jak zarezerwować termin ?

Rezerwacja terminu odbywa się poprzez podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki. Jeśli Para Młoda mieszka w znacznej odległości od nas preferujemy podpisanie dokumentów i wysłanie podpisanej umowy pocztą lub mailem (skan).

Jaki jest okres oczekiwania na film ?

W zależności od sezonu ślubnego czas oczekiwania może ulegać zmianie. Maksymalny czas oczekiwania to 2 miesiące. Dla Par, które nie mogą doczekać się efektów naszej pracy oferujemy również opcję „szybki montaż” W takim przypadku film oddany zostanie w ciągu 30 dni od dnia ślubu.

Czy niezbędny jest nocleg dla ekipy filmowej ?

W przypadku gdy ślub ma miejsce w mieście oddalonym nie więceni niż 200 km od Krakowa - nie. W innym przypadku konieczne jest wykupienie noclegu dla dwóch operatorów.

Na jakim pracujemy sprzęcie ?

Aparaty DSLR Canon, kamery Sony FS-100. Stabilizacja obrazu odbywa się poprzez zarówno statywy jak i steadycam, slider, monopod, kran kamerowy a nawet przyssawki przy ujęciach bardziej ekstremalnych. Jednym słowem wszystko to, co gwarantuje różnorodność ujęć.

Jak wygląda postprodukcja filmu ?

Posiadamy licencje na pakiety Adobe, dzięki czemu mamy możliwość pracy na oprogramowaniu naprawdę najwyższej jakości.

Czy można przyspieszyć produkcję filmu ?

Tak! Dla wszystkich, którzy NAPRAWDĘ nie mogą się doczekać mamy propozycje przyspieszenia postprodukcji.

Czy możemy otrzymać surowy materiał z kamery?

Pan "Jasiu kamerzysta- weekendowy" z pewnością powiedziałby "jasne ! - już zgrywam". Naszą pracą jest oddanie filmu, który będzie zapierał dech w piersiach i będzie tym co można maksymalnie otrzymać z materiału surowego w związku z tym nie widzimy potrzeby wysyłania go do Klienta. Otrzymuje on esencję i najpiękniejsze momenty.

copyright © 2021 Krak Film. Wszelkie prawa zastrzeżone.

home | o nas | oferta | video | foto | kontakt

kamerowanie wesel, kamerzysta śląsk, kamerzysta na wesele śląkskie, filmowanie wesel Gliwice